Abstract:
Звичний інструментарій методів утримання уваги аудиторії, який використовує викладач під час проведення заняття, в умовах воєнного стану досить обмежений. У воєнний час проведення занять можливе лише у дистанційному режимі поза аудиторією використовуючи програми відео конференцій, що значно ускладнює задачу утримання уваги здобувачів на предметі заняття. Наприклад, застосування такого поширеного методу
«наближення до слухачів», коли лектор підчас лекції періодично заходить вглиб залу, в умовах дистанційного режиму освіти неможливий оскільки студенти фізично не знаходяться в аудиторії.
З огляду на існуючу проблематику, що виникла у нинішніх воєнних реаліях, з метою успішного донесення освітньої компоненти до здобувачів вищої освіти, викладач повинен адаптуватись до нових умов проведення занять, запорукою чого перш за все є пробудження інтересу, зацікавленості аудиторії у інформації, що викладається. З цією метою у статті нами проведено аналіз найбільш ефективних аспектів утримання уваги аудиторії при дистанційному режимі проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану.