Короткий опис(реферат):
У статті представлено теоретичні основи управлінських рішень, методи та моделі їх розробки. Узагальнено види математичного апарату, що використовується для обгрунтування управлінських рішень.
Проаналізовано процес створення та типи моделей в аналізі та аудиті.
Обгрунтовано доцільність застосування методів, що формують модель для аналізу витрат і вигод.
У статті визначено моделі та методи, що використовуються для обгрунтування управлінських рішень. Окреслено особливості сучасних умов прийняття рішень та властивості таких умов.
У процесі написання цієї статті окреслено критерії обгрунтування та вибору управлінських рішень. Також приділено увагу ряду факторів, що враховуються під час прийняття управлінських рішень, а також традиційним методам економічного аналізу, до яких належать: метод абсолютних, відносних та середніх значень, порівнянь, групувань, індексів, ланцюгових підстановок, графічних, збалансованих, логарифмічних, інтегральних та інших.
У статті зазначено, що творча робота організації, що приймає рішення, та її адміністративного апарату вимагає певних навичок, а також використання окремих інструментів прийняття рішень, як-от: мозковий штурм, ключові проблеми, вільні асоціації, інверсії, особисті аналогії.
Звернено увагу на те, що процес створення моделей складається з декількох фаз: визначення проблеми; моделювання; перевірка моделі на надійність опису процесу, об'єкта чи явища; застосування моделі; оновлення моделі в ході дослідження або впровадження.
Зазначається, що під час підготовки та прийнятті рішень необхідно враховувати новизну, складність, динамічність та передбачуваність багатьох явищ, що характеризують політичну, економічну, соціальну, ринкову та інші сфери діяльності. Охарактеризовані методи та шляхи побудови моделей під час прийняття рішень в аудиті. Основні теоретичні визначення супроводжуються обгрунтуванням з відповідними аналітичними висновками. Необхідність і корисність вивчення основних прийомів та підходів до прийняття управлінських рішень є важливим елементом економічної системи. Без цього не можливе ефективне управління підприємством.