Abstract:
У статті проаналізовані принципи і методи виробництва екологічно чистої продукції
спеціалізованого м’ясного скотарства з метою отримання рівноваги у виробництві продуктів рослинного та тваринного походження; організація біологічних процесів; вироб-ництво продукції тваринництва на основі відтворення ресурсів; повторне використання відходів тваринництва з метою повернення у ґрунт поживних речовин; впровадження багаторічної сівозміни і годівлі тварин із власного екологічного господарства.
Для виробництва екологічно чистої продукції тварин утримують у будівлях; підлога
в приміщеннях для утримання тварин має бути рівною, з твердим покриттям (що доз-
воляє механізувати прибирання підстилки, проводити дезінфекцію), але не слизькою.
У приміщенні передбачають зручну, чисту і суху зону для лежання / відпочинку, яка має достатній розмір і складається з суцільної конструкції без щілин. В якості підстилки використовують суху (вологість від 15 до 20%) солому, січку довжиною до 3 см з озимих зернових, сфагновий торф або інший відповідний природний матеріал.
Кожну тварину ідентифікують і реєструють в установленому порядку за допомогою бирок єдиного зразка, які прикріплюють на кожне вухо протягом 7 днів після народ-
ження і не знімають протягом всього її життя у виробничих підрозділах, які працюють на засадах екологічно чистого виробництва.
Для екології згубною є інтенсифікація сільського господарства, що провокує висна-
ження природних ресурсів, тому для збереження їх балансу, скорочення викидів вуглекислого газу органічні методи господарювання будуть кроком у правильному напрямі.
Виробництво органічних зернових набирає обертів і дасть поштовх для виробництва
комбікормів, що відповідатимуть сертифікатам. Отже, науково обґрунтовані заходи
з виробництва органічної яловичини можуть врегулювати використання сільськогосподарських угідь, стримати процес розорювання ґрунтів і подолати продовольчу кризу та кліматичні зміни.