Короткий опис(реферат):
Наведені результати досліджень урожайності, адаптивної здатності сучасних вітчизняних гібридів кукурудзи та їх вологозабезпеченості за різних способів поливу (дощування звичайне, краплинне зрошення, підґрунтове зрошення та без зрошення) в умовах посушливого Степу. Встановлено адаптованість гібридів різних груп ФАО до технологій вирощування за певного рівня вологозабезпечення.
Дослідження урожайності гібридів за різних способів поливу та без зрошення в посушливому Степу дали можливість з'ясувати параметри їхньої адаптованості до конкретних агроекологічних і технологічних умов та надати відповідні рекомендації виробництву з вирощування.
Гібриди кукурудзи найвищу урожайність формували за умов краплинного зрошення. Зменшення урожайності за інших способів поливу було в межах від 0,41 до 2,35 т/га. Найкращими результатами за краплинного зрошення відзначались середньопізні гібриди – Арабат і ДН Софія – середня урожайність становила відповідно 15,23 та 15,78 т/га і була вищою на 1,02–2,35 т/га, ніж за інших способів поливу.
В умовах зрошення потрібно впроваджувати гібриди кукурудзи з генетично запрограмованою реакцією на умови вирощування (режим вологості ґрунту, мінерального живлення, спосіб поливу). У разі порушення вологозабезпеченості посівів кукурудзи мають місце значні втрати зернової продукції, особливо це стосується гібридів пізньостиглої групи.