Короткий опис(реферат):
Промислову технологію свинарства характеризують потоковість і сувора ритмічність виробничого процесу, високий рівень інтенсивності відтворення і відгодівлі, оптимальний рівень механізації та автоматизації виробництва, високоякісна та
43
стандартна продукція. У зоотехнічному відношенні промисловий спосіб виробництва свинини полягає в рівномірному відтворенні та у відгодівлі поголів’я на всіх технологічних стадіях, в максимальному використанні біологічної властивості свині до швидкого розмноження й росту, в експлуатації поголів’я в умовах замкнутого простору, штучного мікроклімату та обмеженого руху .
Підвищення продуктивних і племінних якостей свиней у значній мірі обумовлено розробкою теоретичних і практичних питань, що спрямовані на вивчення закономірностей росту свиней. Це дозволить оцінити племінних тварин у ранньому віці і таким чином скоротити період зміни поколінь і отримати більш високий ефект селекції за відгодівельними якостями свиней.
На основі отриманих результатів залежності відтворювальних якостей свиноматок із селекційними індексами можна зробити висновок, що найбільші відтворювальні якості отримані у свиноматок залежно нового індексу – до індексу життєздатності свиноматок, а цей показник в певній мірі визначає напруженість ембріогенезу, а також скоростиглість приплоду поряд з індексом вирівняності гнізд у модифікації В.П. Коваленка. Тому цей показник доцільно розглянути як новий критерій оцінки відтворювальних якостей свиноматок, про що свідчить отриманий економічний ефект на 50 голів свиноматок при 1,8 опоросах за рік.