Abstract:
Сільське господарство належить до провідних галузей АПК, ефективність розвитку якої визначає економічну
та продовольчу безпеку України. Вихід сільськогосподарської галузі з кризи, яка охопила її ще в кінці минуло го століття, вбачається в необхідності формування сприятливого інвестиційного клімату. Політична неста більність держави та правова незахищеність вкладів інвестора не сприяють активізації інвестиційного ринку.
Важливою умовою підвищення ефективності інвестиційної діяльності у сільському господарстві є його коопе рація та інтеграція з переробною та харчовою галузями, потужними, як вітчизняними так і іноземними, вироб ничо-переробними об’єднаннями, які здатні залучати великі інвестиційні кошти, спрямовуючи їх на виконання
інноваційно-інвестиційних проектів і програм.
Аграрно-промислова інтеграція є однією з основних форм інтенсифікації сільського господарства та пере робної і харчової промисловості, методом покращення їх інвестиційної привабливості, поглиблення виробничих
зв’язків та економіко-фінансових відносин між окремими учасниками об’єднання. Ефективне функціонування
регіональних і міжрегіональних кластерів призведе до раціонального розподілу праці в межах окремих регіонів,
створенню додаткових робочих місць, прискоренню темпів розвитку наукоємких технологій в сільському госпо дарстві, раціональному використанню природних ресурсів.
Для прискорення процесу кластеризації необхідно внести відповідні корективи в державну і регіональну еко номічну політику, розробити спеціальні загальнодержавні і регіональні програми, більш активно проводити нау кові дослідження в різних регіонах України з метою скорочення термінів вирішення цієї проблеми.
Аграрно-промислова інтеграція – це інноваційний напрям розвитку аграрних та переробних підприємств.
Вона повинна охоплювати не тільки великі суб’єкти господарської діяльності, а й особисті селянські господар ства, що дозволить більш ефективно використовувати природний та людський потенціал, спільну інфраструк туру, нові технології, сприятиме покращенню інвестиційного клімату в АПК.