DSpace Repository

Напрями ефективного використання агроекологічного потенціалу зони Степу України та адаптування технологій вирощування зернових культур до кліматичних змін.

Show simple item record

dc.contributor.author Вожегова, Р.А.
dc.contributor.author Дробітько А. В.
dc.contributor.author Коковіхін, С.В.
dc.contributor.author Пілярська, О.О.
dc.contributor.author Казанок, О.О.
dc.contributor.author Федорчук В. Г.
dc.date.accessioned 2022-01-10T11:34:25Z
dc.date.available 2022-01-10T11:34:25Z
dc.date.issued 2021
dc.identifier.citation Вожегова Р. А., Дробітько А. В., Коковіхін С. В., Пілярська О. О., Казанок О. О., Федорчук В. Г. Напрями ефективного використання агроекологічного потен-ціалу зони Степу України та адаптування технологій вирощування зернових культур до кліматичних змін. Аграрні інновації. 2021. Вип. 7. С. 92-98.
dc.identifier.uri http://hdl.handle.net/123456789/7754
dc.description.abstract Агроекологічний потенціал є однією зі складових природно-ресурсного й економічного потенціалу. Він визначається як здатність ґрунтів, атмосфери, гідросфери й біоти регіону давати певну господарську продукцію у конкретних соціально-економічних умовах використання земель, засновану на біологічній продук-тивності, без приведення системи природних ресурсів до необо ротного руйнування й різкого погіршення її динамічних якостей. Метою досліджень було науково обґрунтувати напрями ефективного використання агро-екологічного потенціалу зони Степу України та адаптування технологій вирощування зернових культур до кліматичних змін. Методи. Польові досліди проведено згідно з методикою дослідної справи та спеціальних методик зі встановлення агроекологічного потенціалу. Результати. Визначено, що ефективність реаліза-ції високого природно-кліматичного потенціалу зони Степу України обмежується підвищенням посушли-вості клімату. В зв’язку з цим, стратегічні завдання аграрного сектору економіки повинні бути спрямова-ними на збільшення продуктивності ріллі, економію енергетичних ресурсів, покращення родючості ґрунтів, зменшення антропогенного навантаження на навко-лишнє середовище з метою забезпечення збалансо-ваного природокористування. Висновки. За резуль-татами узагальнення багаторічних даних вставлено, що максимальна врожайність зерна гібридів кукуру-дзи різних груп стиглості формується у вологі роки, а найменша – у сухі, причому рослини найкраще вико-ристовують теплоенергетичний потенціал зони півдня України у вологі та середньовологі роки, що пояснюється найвищою інтенсивністю продукційних проце-сів. За допомогою одержаних рівнянь регресії можна проводити вибір найбільш оптимального гібридного складу для регіональних та локальних агрокліматич-них умов Південного Степу України. За результатами досліджень встановлено різні ступені мінливості мете-орологічних та агрономічних показників. Використання статистичних методів дозволило провести оцінку років досліджень за індексом сприятливості агрометеороло-гічних умов та встановити регресійні рівняння продуктивності рослин.
dc.publisher Інститут зрошуваного землеробства Нацiональної академii аграрних наук України
dc.subject зрошення ru
dc.subject агроекологічний потенціал
dc.subject зернові культури
dc.subject агрозаходи
dc.subject індекс оцінки агрометеорологічних умов
dc.title Напрями ефективного використання агроекологічного потенціалу зони Степу України та адаптування технологій вирощування зернових культур до кліматичних змін. ru
dc.type Article


Files in this item

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record

Search DSpace


Browse

My Account