Abstract:
Мета. Обґрунтування закономірностей накопичення сирої та сухої речовини як важливих показників урожайності гібридів кукурудзи у разі застосування комплексних мікродобрив за краплинного зрошення в умовах Південного Степу України.
Методи. Порівняльний, аналітичний, польовий, статистично-математичний.
Результати. Обробка рослин кукурудзи мікродобривами позитивно вплинула на накопичення надземної сирої маси гібридів за окремими фазами розвитку. Найбільший вплив на формування сирої маси спричиняв препарат Аватар-1, максимального значення показник набув у фазу молочної стиглості (54,71 т/га) у гібрида «Чонгар», що перевищило контроль на 2,4%. Мікродобриво Нутрімікс, в середньому за дослідом, мінімально впливало на ростові процеси (приріст 0,50–0,83 т/га за фазами розвитку). Серед досліджуваних гібридів найбільші показники накопичення сирої маси спостерігалися у середньопізнього гібрида «Чонгар» (ФАО 420) за використання комплексного мікродобрива Аватар-1 і за фазами розвитку зростали до 54,71 т/га у фазу молочної стиглості.
Висновки. Між накопиченням сирої надземної маси, сухої надземної маси та врожайністю зерна гібридів є тісний кореляційний зв’язок на рівні +0,912, +0,863, що може свідчити про можливість проведення попередньої оцінки впливу цих ознак на продуктивність у польових умовах.