Встановлено, що поголів’я кобил у віці 3 років та старше 9 населених пунктів Херсонської області в основному було (48,28%) представлено неполіпшеними дрібними (середня висота в холці 149,3 см) кобилами невираженого запряжного типу.
Поліпшення коней місцевої селекції російською ваговозною породою покращувало як морфометричні характеристики (окрім проміру висоти в холці), так і показники використання коней. Помісні кобили ІІ покоління майже не відрізнялися від неполіпшених кобил місцевої селекції, помісні кобили І покоління перевищували неполіпшених кобил на 3,00 – 6,63% за промірами, 7,58% за живою масою та 11,16% за середньорічним навантаженням.
Установлено, что поголовье кобыл в возрасте 3 лет и старше 9 населенных пунктов Херсонской области в основном было (48,28%) представлено неулучшенными мелкими (средняя высота в холке 149,3 см) кобылами невыраженного упряжного типа.
Совершенствование лошадей местной селекции российской тяжеловозной породой улучшало как морфометрические характеристики (кроме промера высоты в холке), так и показатели использования лошадей. Поместные кобылы II поколения почти не отличались от неулучшенных кобыл местной селекции, поместные кобылы I поколения превышали неулучшенных кобыл на 3,00 - 6,63% по промерам, 7,58% по живой массе и 11,16% по среднегодовой нагрузке.