Description:
Окупності качиного бізнесу в Україні, при правильній організації, не перевищує 4 місяців. Пух молодняку коштує дуже дорого, побічну продукцію використовується як високоякісне добриво, а качину печінку можна продавати ресторанам за хорошою ціною.
В Україні качині яйця менш цінні, ніж курячі, тому найчастіше їх продають в пекарні або зберігають для інкубації. Основний дохід фермерам приносить м'ясо. Як правило, качиний бізнес будується навколо м'яса пекінської породи. Пекінські качки рано досягають товарної маси (у віці півтора місяців каченята досягають близько 2,4 - 3,1 кг ) і мають високі показники відкладання яєць (від 1 качки можна отримати до 85-140 яєць на рік). Однак вони погано висиджують яйця і рідко виводять нащадків, тому вам потрібні інші породи або кроси.
Основна частина. Рентабельність вирощування качок перевищує 50% і залежить від кількості поголів'я, оптимальна кількість для початку виробництва - 300 каченят Найкращі умови для розведення цієї сільськогосподарської птиці - наявність природних вигулів з водоймами. Качці для спарювання потрібна вода, інакше качка відкладає незапліднені яйця, і каченята не виводяться. Качки практично всеїдні і без проблем споживають їжу як рослинного, так і тваринного походження. У теплу пору року, якщо є вигул, їм знадобиться всього одне приміщення.
Фермери часто стикаються з проблемою вибору відповідної породи качок для своєї ферми, приділивши особливу увагу перевагам та недолікам, загальним особливостям, хворобам і аспектам догляду, можна обрати належний крос чи породу для подальшого вирощування качок [1, 6].
Пекінська качка - дуже популярна різновид, і їх часто можна зустріти в домашніх умовах. Шляхом їх схрещування виведено безліч інших кросів качок, особливо Черрі Веллі, Блю Фаворит і т. д.
Благоварська - качки мають яскраво виражений м'ясний тип, молодняк швидко росте і найменше втрачає у масі у період оперення. У віці 7 тижнів качка важить близько 3,4 кг, а селезень - 3,7 кг. до 2-місячного віку вага чоловічка досягає 5 кг.
Мускусні качки витривалі, спокійні, по-справжньому невибагливі, а також практично стійкі до хвороб. Середня маса мускусного селезня становить 6 кг, а качки - 3,5 кг, різниця в різновидах полягає в дієтичному, червоному і нежирному м'ясі.
Українські сірі качки володіють відмінним імунітетом і апетитом, але не можуть обходитися без води. Сіра українська качка відноситься до м'ясної породи. Середня маса дорослої самки становить 3 кг, а середня маса самця - 3,5-4,0 кг.
Муларди – гібридні качки, швидко досягають маси 3,5-4 кг. Муларди здорові і невибагливі до умов утримання. У віці 2 місяців каченята важать близько 2 кг. М'ясо молодих качок виходить особливо ніжним [2, 3].
Маса муларда становить 4-7 кг, різниця у вазі між селезнем і качкою становить всього 500 г, а через 3 місяці птах буде важити 4 кг. при тривалому вирощуванні маса досягає 7 кг, що майже відповідає масі гусака. Маса печінки муларда становить 500-550 г, а витрата корму за 1 день становить 340 г. Гібриди, завдяки цій властивості, відрізняються охайністю і доглянутим зовнішнім виглядом, а їх пух широко використовується в промисловості. Спокійний темперамент. На відміну від пекінської качки, мулард не шумить, поводиться спокійно і не докучає постійним шумом.
Скоростиглі муларди, як і інші качки, дуже швидко набирають масу при стандартному годуванні і забиваються через 3-4 місяці. Особливості високопродуктивного м'яса. Для відгодівлі на м'ясо використовуються в основному самки. М'ясо муларда практично нежирне, тому що в процесі росту птиця набирає тільки м'язову масу. М'ясо не має специфічного запаху, воно ніжне і смачне. Саме печінка муларда використовується для приготування вишуканих страв з фуа-гра. Для отримання фуа-гра використовується тільки качурів, а в період інтенсивної відгодівлі печінка качурів досягає 500-550 г. Гібриди добре пристосовуються до холодного і жаркого клімату, що є характерним вирощувати їх в Херсонській області у весняно-літній період [2, 3].
Для розведення необхідно кожен раз схрещувати мускусну і пекінську качку, або закуповувати фінальний гібрид, тому що від мулардів неможливо отримати нащадків.
Останнім часом більшість фермерських господарств віддають перевагу міжвидовим гібридам мулардам. Зовні їх можна відрізнити за чорними плямами на голові. Це гібридна м’ясна птиця, яку можна легко вирощувати в домашніх умовах. Крім того, вони легко переносять перепади температур, що не впливає на стабільність набору живої маси. До переваг можна віднести швидке нарощування м’язової тканини.
Провівши нескладні математичні розрахунки, було закуплено 100 голів фінального гібриду, як показав реальний досвід комбікорм був придбаний в якості годівлі для молодняка, а пізніше вони їли злаки і траву, вирощені на місці.
Для годування використовувалися бункерні годівниці і поїлки, які були в наявності. Трава була у вільному доступі на 10 сотках землі, з сіткою висотою 1,5 м для пташників і 45-відсотковою затіняючою сіткою з одного боку, оточеною сіткою висотою 2 метри. Він складається з дерев'яного каркаса, який покритий Садовою сіткою з 85-відсотковим затіненням. Качки ніколи не ховаються в будиночку від дощу або спеки. Він служив їм місцем для їжі та пиття [2, 3]. Ще одним нашим нововведенням, пов'язаним з розведенням качок, стало будівництво плавальних басейнів. Використовуючи досвід інших господарів виготовив басейн із зеленої світлостабілізуючої плівки товщиною 150 мкм і розміром 6 х 2,5 м, тому наявність такої споруди вирішило проблему нестачі води. Перш за все, щоб зменшити зростання трави при посадці винограду в літній період, було розпочато вирощування домашньої птиці на своїх літніх дачах. В процесі своєї життєдіяльності качки рівномірно удобрювали землю органічними продуктами. Результатом став безпрецедентний досвід вирощування птиці з мінімальними зусиллями. Назвемо це демонстраційним експериментом для родичів та фермерів, які витрачають багато часу та зусиль, щоб отримати відносно схожі результати.
Наприкінці сезону отримали близько 4,2 кг від кожної качки. Після забою маса тушки склала 3 кг, за весь період вирощування сто голів мулардів 1100 кг зерна і комбікормів При рівномірному переміщенні поголів’я качок на 10 сотках земельної ділянки отримано органічне добриво.
В природі мулардів як самостійного виду птиці не існує. Вони створені людиною штучно - шляхом схрещування самців мускусних і самок звичайних (крижневих) качок. Для їх отримання застосовують в основному штучне осіменіння, оскільки природним способом самці мускусних та самки звичайних качок спарюються неохоче.
Хоча муларди відомі вже понад триста років, проте значного поширення вони дістали тільки у другій половині 20-го сторіччя у зв'язку з початком їх широкого використання для виробництва великої жирної печінки (фуа-гри). Якщо до 60-х років 20-го сторіччя 90% великої жирної печінки отримували від гусей, решту від мускусних качурів, то зараз навпаки, близько 92% великої жирної печінки отримують при примусовій відгодівлі мулардів і тільки 8% гусей та мускусних качурів. Ціниться також м'ясо мулардів, яке характеризується ніжністю, гарною текстурою та відмінними смаковими якостями. Вміст жиру у ньому менший, ніж у м’ясі звичайних качок.
До 7-тижневого віку швидкість росту мулардів поступається звичайним качкам, але при більш тривалій відгодівлі муларди досягають більшої живої маси. На відміну від мускусних качок у них не спостерігається великої різниці за живою масою між самцями й самками. Як самці, так і самки можуть досягати маси 5 кг і більше.